RITUÁL ŠTĚSTÍ

V rituálech pracujeme s vizualizací, s dechem, se starou moudrostí našich babiček, barvami a hlasem. Uvolněte se, nechte se unášet, nejprve si přečtěte text, a poté na klidném místě třeba před spaním rituál udělejte. 

Nejprve si vytvoříme svého anděla štěstí. Můžete si ho představit podle vaší fantazie. Je to na vás. Ale uvidíte, jak vás jeho krásné a čisté energie budou posilovat. Kdo nevěří na anděly, tak si může vytvořit jiný symbol, který mu přináší pocit štěstí. Vhodné jsou i talismany. Tady je ale potřeba vědět, že když takový talisman ztratíte, není to proto, že by od vás odcházelo štěstí. Je to proto, že potřebujete svůj talisman jen vyměnit. Než si uděláte kratičký rituál na štěstí, tak si zopakujte recept na štěstí.

RECEPT NA ŠTĚSTÍ
"Ten, kdo vezme odhodlání a nadšení pevně do svých rukou, ten, kdo přidá trpělivost, pokoru a víru, ten, kdo k tomu přidá i své srdce a touhu po dosažení, tomu se otevře brána k vítězství."

Při tomto rituálu si připravte barvu, která je vám milá. Předmět, který je pro vás symbolem štěstí. Sedněte si do prostředí, ve kterém se budete cítit opravdu dobře. Může to být váš pokoj, ale také kouzelná příroda. Zavřete si oči a zaposlouchejte se do svého nitra. Pozvěte svou duši, svého duchovního rádce, a když se objeví, tak ho pohlaďte a obejměte. Přitiskněte se pořádně. Ucítíte lásku a štěstí. Potom si před sebou představte někoho, koho máte rádi. Ucítíte lásku a štěstí. Potom si před sebou představte to, po čem toužíte. Ucítíte lásku a štěstí a několikrát po sobě si zopakujte formulku:

"Láska je všude, láska mě obklopuje, láska mě hladí.
Všude a všichni mají mě rádi.
Štěstí je to, co nejvíce miluji,
že budu šťastná/ý, sobě já slibuji.
Tak jest, tak se stane.
Děkuji ti, pane."

K rituálu štěstí, který se hodí na Novoluní v Rybách, je dobré udělat před ním i asánu Ryb, Matsjasanu.

Omlazující pozice týdne: Ryba, Matsjásana

Když se otevře hrudník, otevře se naše srdce bez toho, aniž bysme se báli zranění. Opravdová statečnost je vnímat emoce, nechat je s sebou projít, nemířit jimi na nikoho, i když nám mozek říká, že máme přece důvod. Prodýchat je a nechat odeznít. Tohle umí ryba. Otevřít nám naše srdce, zatlačit na naše temeno, aby otevřela intuici. Být v tom všem ponořeni do hloubky, ale radostně se vymrštit nad hladinu a užít si ten moment. Ryba je mystická, umí prý vnímat úplně všechno. Posílí vám celou páteř a omladí vás svou mrštností, pružností a hloubkou. Pomůže vám se štítnou žlázou, s dýcháním, astmatem, bronchitidou, s komunikační čakrou, s intuicí, hormony.

Jak na ni?

Do rybky nejděte hned, ale až po kočce nebo lomené svíčce. Lehněte si na zem, ruce dejte co nejblíže tělu, pokrčte ruce v loktech a zatlačte lokty do podložky, ruce dejte v pěst. Ohněte páteř zatlačením loktů do podložky až se temeno hlavy dotkne země. Celá páteř je prolnutá, nohy položte na zem a nechte je relaxovat. Jazyk dejte na horní patro a dýchejte. Zůstaňte v rybě co nejdéle, nejméně 2-3 minuty. Rybu neuděláte, když máte bloklou krční páteř. Na fotce je pokročilá pozice, nohy mám v lotosovém sedu a ruce mají mudru a jsou sepnuty. Můj jazyk je na patře a drmolím svou mantru. Bod, na který mám zaměřenou pozornost je oblast mezi obočím, v omlazující józe máme ještě jiný bod. Ale to zjistíte, až dojdete :)!

Nezapomeňte po rybce dát kolena k bradě, obejmout je rukama a překulit se párkrát doleva a doprava.

Zdroj: Kniha rituálů - Martina Boháčová

Naučte se omlazující jógu i s rituály, placené členství na 12 měsíců stojí 990 Kč. Nyní prvních 24 členství za cenu 990 Kč na 24 měsíců, získáte rok zdarma! Více informací zde.

Ať už budete pracovat na jakémkoli rituálu, ať už budete ve svém životě měnit cokoli, musíte si pamatovat jedno, vaše myšlenky by měly být upřeny na váš cíl. Ráno vstávejte a první myšlenka by měla být na to, po čem prahnete. Večer usínejte a své myšlenky opět zaměřte na svůj cíl. Během dne, v době, kdy si to můžete dovolit, myslete na to, čeho chcete dosáhnout. Kontrolujte své myšlenky během dne. Hodně vám jich totiž utíká do nepodstatných oblastí. Pozorujte, na co myslíte. Často na jiné lidi, na situace, které nemůžete ovlivnit. Místo toho myslete na sebe, na svůj cíl, na to, co pro sebe můžete udělat. Jak na sobě můžete zapracovat. A další důležitá informace je ta, že když začnete pracovat na jakémkoli rituálu, když si začnete plnit jakýkoli cíl, tak zkuste techniku 21 dní.