Kapitola 3: Pozice obrodného pluhu

Jaro. Ať je roční období jara nebo ne, přichází do našich životů i jako období životních cyklů. Nových začátků, které mají odebrat to staré, přeorat půdu a připravit ji na nové plody. Stejnou funkci má pluh. Myslím, že si ho opravdu zamilujete, je to více méně odpočinková pozice, která toho umí opravdu hodně. Dalo by se říct, skoro všechno. Pusťte si video a uvidíte, zkuste ji a ucítíte. Pokud máte štítnou žlázu, za 3-4 měsíce si ji skutečně vylepšíte. Ve videu se dozvíte její účinky na zdraví, které jsou nekonečné. Působí na manipura a visudhi, čili 3. a 5 čakru. Zajímavé výsledky přinese ledvinám, nadledvinkám i oblasti ženství. Pokud ji budete dělat s yoni vajíčkem a jste začátečníci, tak opatrně, vytrvejte v něm spíše v kratších intervalech. Opět platí, ať posloucháte své tělo.

TAJEMSTVÍ OMLAZOVÁNÍ ČÍSLO 2: NADLEDVINKY

Tato pozice je silně omlazující, protože v omlazování nám jde o jednu věc: NADLEDVINKY. Nadledvinky šéfují ledvinám, a ledviny řídí močový měchýř a především reprodukční orgány. Vždycky, když jsou nadledvinky VÝŠE NEŽ SRDCE, a je to déle než 10 minut, nadledvinky "spadnou" zpět na své původní místo, a silně omlazujeme organismus. Gravitací totiž povisnou a padají dolů. A tak je potřebujeme "omladit" a dostat zpátky nahoru. Pluh tohle umí, stejně jako královna omlazení, Viparita karani mudra, tedy Lomená svíce. Radujte se! Víte další tajemství omlazování! Tím prvním tajemstvím byla Bindu čakra, ke které se pořád budeme vracet různými technikami a dýcháním. Vy už můžete stimulovat bindu čakru, v předchozích kapitolách jste se to naučily. 

✅Jak na ni

Aby fungovala, je dobré v ní zůstat nejméně 5 min., což je zápaďácký rekord haha, v Indii to dělají v 80ti a vytáhnou to na 20 minut. Nejlepší je se v ní úplně ztratit. 

Jednoduše lehnete na zemi, natáhnete nohy úplně dorovna, a postupně rukama zvedáte zadeček až se vaše rovné nohy dotknou země. Ruce potom spojíte na zemi a trochu jimi tlačíte do země. Podstatné je aby jste leželi váhou na ramenou, ne na krku, to si pohlídejte, stejně jako rovné nohy. A je to. Po absolvování chvíli zůstaňte ležet. Když se nohama nedotknete země, nevadí! Ať jsou klidně ve vzduchu. 

Pro pokročilé cvičení s yoni vajíčkem

Krásné ženy, dělejte pluh s yoni vajíčkem, nejlépe pokaždé, vnímejte nejdříve yoni vajíčko a prodýchejte jej v pochvě několikrát. Vždy, když s ním začínáte cvičit, nejdříve je důležité se s ním spojit uvnitř sebe, navázat kontakt, přivítat ho a připomenout mu záměr, poděkovat mu za práci. Kameny mají duši, své bytí, a vnímají každou naši myšlenku. Navíc je lze programovat, to ale nedělejte v asaně, ale při čištění, v novoluní nebo při koupi a úvodní iniciaci vajíčka. V pluhu vajíčka budou masírovat v yoni převážně meridiány močového měchýře a celého trávení, a vzadu také ledvin. Když budete pokročilí, budete to krásně časem cítit. 

Úkol 1

Provádějte tuto asanu celý týden každý den s přípravnými pozicemi a viparita karani mudrou i s rituálem a mantrou omlazení. Asanu Pluhu dělejte, pokud to zvládnete, alespoň 5 min, můžete s krátkými (max 1 min) přestávkami. Pokud vás bolí za krkem, více tlačte lopatky k sobě než do pluhu přejdete a v pluhu si je ještě více přibližte, a váhu dejte spíše na ramena. Dýchejte první 3 minuty hlubokým jógovým dechem, poté dělejte 20 x bastriku a 1 minuta nakonec bude s kéčarí mudrou a s udjájí dechem

Nechejte se tomu pluhu tělo jakoby odevzdat. Nebojujte s pozicí, ale neubližte si. Kdyby vás bolelo někde moc, určitě jděte zpět a konzultujte se mnou.

Během cvičení střídejte tři varianty pluhu, nejprve krátce nechte ruce jako v lomené svíčce pro podpěru zad. Dále natáhněte spojené ruce a tlačte jemně do podložky. A nakonec na poslední 2 minuty ruce spojte do OKRUHU tím, že si chytnete špičky nohou. Tohle bude silná energie, ucítíte okruh! Silné propojení s dechem, dýchejte přes bedra, prociťte jak energie obíhá do kruhu. Vnímejte ji co nejvíce. Tohle, když některá ucítíte, prosím, napište mi to na whatsup a pochlubte se.

Kdo by chtěl, může před spaním ještě přidat chvíli v pluhu a provozovat 1 min khéčari mudru a 1 min kapalabati dech.

Pro pokročilé cvičení s yoni vajíčkem: dělejte pluh s yoni vajíčkem, nejlépe pokaždé, vnímejte nejdříve yoni vajíčko a prodýchejte jej v pochvě několikrát. Vždy, když s ním začínáte cvičit, nejdříve je důležité se s ním spojit uvnitř sebe, navázat kontakt, přivítat ho a připomenout mu záměr, poděkovat mu za práci. Kameny mají duši, své bytí, a vnímají každou naši myšlenku. Navíc je lze programovat, to ale nedělejte v asaně, ale při čištění, v novoluní nebo při koupi a úvodní iniciaci vajíčka. V pluhu vajíčka budou masírovat v yoni převážně meridiány močového měchýře a celého trávení, a vzadu také ledvin. Když budete pokročilí, budete to krásně časem cítit. 

Úkol 2

Tento úkol je dobrovolný. Vyfoťte se ať krásném pluhu! Budu mít radost! Opět pošlete přes whatsup :).

Užívejte si jarní přírodu, brzy vás naučím pampeliškový med s nejvíce účinky. Ten, který dělaly naše babičky je taky fajn, tak ho zde možná přidám. Recept zde najdete do konce týdne. Hari óm! a ráda o vás uslyším, pište, jak vám to jde, a kde již jste.

Bonus: Sestava jógy pro imunitu, rozpuštění strachu a hněvu