KAPITOLA 2 KRÁLOVSKÁ LOMENÁ SVÍČKA

Kapitola 2 Královská lomená svíčka

Tahle kapitola vás bude bavit. Je to nejsilnější asana, k tomu nejsilnější "mudra", k tomu tady najdete Sestavu omlazující jógy na bříško pro začátečníky, a dole najdete výrobu Fialkového omlazujícího oleje na obličej. Tak není to boží? Já vím, boží jste vy. Tak do toho.

Tahle lomená svíčka je první z celé Rišikešské sestavy, je zásadní ve správném provedení, náročná na výdrž. Potřebujete v ní totiž být. Schválně nepíšu vydržet, ale být. Aby měla účinek, je třeba ji provézt alespoň na 5 min zpočátku, a 15-30 min udělá s vašim tělem doopravdické až fantastické divy. Omlazující divy.

Správné provedení 

je na videu, upozorním vás pak na tyto důležité pilíře:

  • ruce podpírají záda zezadu, nikoliv zboku
  • záda jsou prohnutá do luku, naléhají na ruce, na dlaně, dlaňové kosti u zápěstí trochu tlačí do zad
  • lokty jsou oba co nejblíže tělu: hrajte si s nimi a posunujte je k tělu, než vejdete do této pozice s nohama nahoře
  • až se uvelebíte, pak teprve natažené nohy jak-byste je pákou zvedli tak, aby byly téměř kolmo k podložce. Pravidlo je, palce jsou nad očima
  • nezavírejte oči, hluboce dýchejte do břicha tak, aby jste si na něj viděli jak se nafoukne a vyfoukne při výdechu a nádechu
  • nohy musí být natažené
  • vždycky při této pozici dělejte khéčari mudru! Po celou dobu provádění. Tyhle dvě věci patří k sobě.

Silně omlazující královská pozice, brzy uvidíte výsledky na imunitě, hubnutí, zdraví a především omlazení. K tomu potřebujete správné provedení + khečarí mudru


Kécharí mudra

Kéčari mudra se dělá tak, že ohnete svůj jazyk a dotknete se špičkou jazyka horního patra, snažíte se trénovat ji tak často, aby se dotkla špičkou jazyka až jazylky, nebo alespoň měkkého patra. Je to zásadní um jogínů pro omlazení! O Khéčari mudře se tradují velmi zásadní spisy, a dost zásadní věci. Kousíček vám tady dám: 

"Tato mudra přináší celou řadu zajímavých výsledků. Mimo jiné (III.49): Pokud se špička jazyk neustále dotýká [nosohltanu] a na jazyk proudí nektar (rasa) chutnající slaně, pálivě, kysele, jako mléko, med nebo ghí, pak [praktikující] zničí nemoci, učiní konec stáří, zbraně se od něj odrazí, bude nesmrtelný, dosáhne osmi nadpřirozených schopností (siddhi) a bude přitahovat krásné ženy. Všimněme si, že se zde opět objevují nadpřirozené schopnosti. anima - zmenšení na velikost atomu, mahima - zvětšení těla do nekonečné velikosti, garima - zvětšení hmotnosti těla do nekonečna, laghima - zlehčení těla až neváží nic, prápti - přístup do všech míst, prákámja - splnění jakéhokoli přání, ištva - "pánství", absolutní vláda nad vším, vaštva - moc všechny si podmanit." title="" aria-describedby="qtip-5">6 Kromě nich jsou tu i zcela světské výsledky - ženy budou praktikujícího milovat. (korenyjogy.cz)"


Úkol 1

Praktikujte od tohoto týdne 3x týdně na co nejvíce minut. Začněte na třech minutách, pokračujte, abyste se dostali na 15 minut. To je pro začátek optimum. 

Příběh pro úsměv

Tady mám nádherný příběh od mého učitele jógy, a budete se smát. Je to z jeho kurzu, jeden z jeho žáků, takový ten typ lázeňského šviháka, stále vyhlížejícího nějaké krásné ženy, už ve trochu předdůchodovém věku. Pokaždé vyhlížel, kterou by oslovil. Jenže! Neměl vlasy! Byl plešatý a tak k němu žádná mladá žena moc nevzhlížela. A náš učitel Jareček povídal, jak omlazuje, jak opravdu časem mohou začít mizet vrásky, měnit se rysy zpět a .... růst vlasy! :D Tohle jak náš lázeňský švihák uslyšel, dělal tuhle krásnou omlazující pozici lomené svíčky a khéčari mudru každý den půl hodiny. A po pár měsících, mu skutečně začaly růst vlasy!!! Chodil s nimi pyšně do hodin jógy a dodnes prý jezdí v osmdesáti svým červeným autem, je velmi čilý a zdravý. Tak to vidíte. Motiv rulez :D.

VIDEO 1: Lomená svíčka Viparita Karani Mudra + variace


VIDEO 2: Sestava pro krásné bříško 1

Úkol 2

Tahle sestava je pro začátečnice, měly byste ji od dnešního týdne dělat 3x týdně minimálně, nejlépe každý den. Potřebujeme ji na více věcí, a já vám později prozradím, k čemu ji využijete ještě kromě krásného bříška. Ženy do toho! Objímám vás a pište mi na whatsup :) 602944 993 vaše zpětné vazby. Díky. Pokud milujete výzvy, zkuste ji dělat 21 dní! 21 je z posvátné numerologie jedno z nejposvátnějších čísel. Dokáže vám pomoci otevřít úplně nové dveře, pomůže s novými začátky, ženy, které ji dělají každý den 21 dní zhubly 3-6 kg a jejich postava se velmi změnila. Vypadá obyčejně, ale celá sestava dělá doslova nový prostor pro nové začátky a dějí se po ní zázraky!


Bonus

Jak si vyrobit 
Fialkový Omlazující olej na obličej?

Fialka je jednou z bylinek, která patří mezi omlazující pro pleť. Když najdete ložisko, zasaďte si jich pár doma, uvidíte, jak vám olej z nich udělá dobře. Tady máte návod na jeho výrobu.

Video 3: Výroba Fialkového Omlazujícího oleje