DECHOVÉ TECHNIKY

Dechové techniky

Bez dechu není nic aktivní. Dech patří k očistě nejen fyzického těla, ale i mentálního (mysli), a především psychického. Zjednodušeně by se dalo říci, že psychiku čistíme především dechovými technikami. Také když děláme jakoukoliv pozici jógy, asanu, bez dechu tato asana není aktivní, má snížený účinek. 

Jak tedy dýchat v jakékoliv pozici? Jednoduše:

Tak, aby se vám nafouklo celé bříško. 

Můžete dýchat pomalu a dívat se přitom na břicho, jak se nadechuje a vydechuje, nafukuje a vyfukuje. Břicho je hodně důležité, sídlí v něm tzv. oheň AGNI, transformační oheň, který pálí vše negativní, a rozhoří vaši vnitřní sílu.

Dechové očistné techniky

Můžeme si říct, že máme 3 základní typy dechu, kterými můžeme dýchat nejen v sedě, ale zároveň i v některých pozicích, a tím zesilovat účinek pozice a zvýšit detox a dokonce zvýšit a aktivovat daný rituál, vizualizaci nebo koncentraci. Pokud nemáme dobré vedení a návod, mohou být trochu nebezpečné, především, když se dělají dlouho, a nenajíždí se na ně postupně po minutě. 

Tedy, všechny se začínají trénovat od půlminuty." 

Platí, že pokud se vám udělá zle, točí se vám hlava nebo cokoliv, je dobré přestat a zkusit krátce o chvíli později. Určitě na dechové techniky nezanevřete, ony pouze otevírají vaše nervové dráhy a čistí je, okysličují vás, a proto se občas zatočí hlava. 

Nikdy je neprovádějte se zavřenýma očima, pokud jste začátečnice."