Kapitola 8 Kobylka a posvátná sexualita

Šalabhásana působí specificky na Sluneční pleteň a nervy ovládající podbřišek, či kostrční pleteň a sakrální pleteň. Stimuluje ledviny, zlepšuje vylučování moči, podporuje všechny žlázy s vnitřní sekrecí a pomáhá zlepšovat činnost jater a sleziny. Téměř okamžitě vyvolává zvýšenou činnost srdce, proto je vhodná zvláště pro lidi s nedostatkem pohybu. Z jógového hlediska pomáhá probouzet Hadí sílu (Kundaliní).

Cílem kobylky je stav, kdy u ní nebudete v napětí, poznáte, že máte uvolněný obličej a vaše nohy a šlapky jsou uvolněné a nejsou v napnuté špičce.

Tohle je jedna z pozic, kterou budete oceňovat, až půjdete a kolem vás budou padat skály. Až uvidíte opravdové výsledky ve vaší vnitřní ženské hebké síle. Až objevíte pružnost svého těla jak se snoubí s pružností vaší mysli. Mysl u téhle pozice tak nějak ani nemá smysl hledat. Není proč. K lásce a síle potřebujete hlavně probudit svou hadí sílu a nechat se vézt, nechat ji protékat do srdce a otevřít ho na všechny strany. Tak, jako když jaro otevře kalichy svých květin, jako jarní zobáčky mláďat posvátných ptáků, aby se jako dospělí rozletěli do všech stran a rozsévali lásku svým zpěvem. Tohle umí ženy. Umí mužům připomenout, že existuje něco, co nemohou pochopit rozumem, nemohou to spoutat do škatulek a jízdních řádů, ale mohou to ochutnat, vnímat a jemně se toho dotknout. Posvátná ženská sexualita. Tak jako se vás budou dotýkat nakonec všichni, kteří ucítí vaše srdce. Kobylka není jednoduchá asana, ale je posvátná. Probudí všechno, co je ve vás, aniž byste to možná tušily.


Jak na ni

1. lehněte si na bříško a hlavu položte na bradu

2. překřižte své ruce v úrovni dlaní a položte je pod stydkou kost dlaněmi do země

3. pomalu zvedněte pánev jak nejvýše to jde

4. hluboce dýchejte, alespoň 3-5x do bříška, nafoukněte jej jako balón

Kontraindikace: nedělejte v akutních stavech nemocí, při horečce, při vyhozené plotýnce (a nebo opatrně), v těhotenství nebo žaludečních vředech.

VIDEO


Úkol 1

Provádějte kobylku 3x za sebou po 3-5 nádechů do břicha a poté si na 5 min udělejte pozici kleště. Zkuste toto dělat 3x týdně po dobu 1 měsíce a uvidíte velké výsledky v okolí. Pokročilé ženy, které už některé pozice prováději s yoni vajíčkem jej mohou opatrně vyzkoušet i při této pozici. Hodí se karneol nebo křišťál, výborný je také nefrit. 

Nezapomínejte u toho hluboce dýchat a nafukovat bříško, dýchejte pouze nosem. Pokud vás bolí bedra a nedáte to, dělejte znovu 21 denní výzvu na krásné bříško z kapitoly 2 každý den, a poté udělejte tuto kobylku. Také je možné dělat před každou kobylkou přípravná cvičení z kapitoly 0. Po dokončení pozice si 1x udělejte pozici kleští na 5 min.

Úkol 2

Všímejte si během tohoto měsíce svého okolí. Všímejte si svého partnera, jak na vás reaguje, jakou pozornost věnuje sexu, dotekům a péčí o vás. Všímejte si sebe, co cítíte. Mluvte se sebou, mluvte otevřeně s ním. Mluvte o všem, co cítíte, co se vám líbí, co vás naplňuje. Všímavost, nechť je vaší nejlepší přítelkyní

Úkol 3


Začtěte se do knihy Cesta nespoutané ženy.

Bonusové video: Tajemství kněžek a císařoven a tajemný obsidián