KAPITOLA 4 POCTA NAŠEMU ŽENSTVÍ

V téhle kapitole bych vám chtěla připomenout naši poctu k ženství. Je to náš zdroj síly, výživy, intuice a moudrosti, která cítí pravdu a je naším kompasem. Někdy nemá logiku. Máme obrovské štěstí, že jsme ženami. A i když to tak někdy nevypadá, být ženou je nádherný dar. Lidé od pradávna uctívaly ženský aspekt Božství, v buddhismu je to Tara, v hinduismu Déví, v křesťanství je to Panna Marie. Ať už je to cokoliv, pro mě je to ženský Bůh. A také Matka Země, Matka Příroda. Naše maminky. Pořád mluvíme o uzdravující síle lásky, síle přijetí, ale také o divošce. Ve videu, které vám dnes představuju, ucítíte silnou výživu téhle překrásné síly.

Snad si ani nejde myslet, že život dostaneme zadarmo, a že jeho cílem je žít bezproblémový život na obláčku, případně na Bali a lízat smetanu. Tohle není dar. Problémy jsou dary, které nás dostávají hlouběji do našeho nitra. Chceš-li tvořit, musíš obětovat povrchnost, určitou jistotu a většinou i svou touhu být oblíbeným k tomu, abys mohl malovat své nejintenzivnější náhledy, své pronikavé vize.

V každé ženě žije mocná síla, naplněná zdravými instinkty, vášnivou tvořivostí a nesmrtelným poznáním. Je to archetyp Divošky, který představuje instinktivní povahu žen. Divoška je ale ohroženým druhem, neboť i když dary nespoutané přírody jim od narození patří, snaha společnosti "zcivilizovat" je do strnulých rolí utlumila to hluboké a životodárné poselství jejich vlastních duší. Žena v současné době je změtí činností, je nucena být vším pro všechny.

Doufám, že vyjdeš ven a dovolíš, aby se ti příběhy, to znamená život, přihodily, a že budeš s těmito příběhy ze svého života pracovat - s příběhy z tvého života, nikoliv ze života někoho jiného, že je budeš skrápět svou krví, svými slzami a svým smíchem, dokud nepokvetou, dokud ty sama nebudeš v květu. To je ta práce. Ta jediná práce." Clarissa Pinkola Estés

Nevím, jestli to cítíte taky, ale já cítím velký nový prostor, velký nový začátek. Ještě se tomu bojím uvěřit, ale trochu vnímám, že je to další a velmi zásadní fáze lidstva jako takového. Bylo by dobré v sobě tento prostor uchopit a nechat sama sebe tento prostor vnímat. Někdy je dobré nedělat nic, jindy cítíte, že už je ten čas vykročit. Začít měnit svůj svět, začít jej přetvářet.

"Věřte nebo ne, věci se dějí zevnitř ven, ne naopak."

Tak proto je důležité začít se změnami uvnitř sebe. Všímat si programů, které nás drží v kleci a ve stereotypech, v žití neustále se opakujících událostí, vzorců, vztahů a podobně. 

V této kapitole najdete

  • uzdravování ženství, plodnosti a sexuality
  • online jógová video sestava pro ženství
  • o ženských bylinkách
  • bylinná nápařka
  • yoni vajíčko a práce s ním
  • videa, jak pracovat s yoni vajíčky
  • zamyšlení nad vaší osobní bohyní

Video: Sestava na zdravé ženství, přitažlivost a plodnost

Úkol 1: udělat 3x týdně tuto sestavu po dobu 1 měsíce a sledovat, jak na to reaguje vaše tělo: pocity, emoce, hormony.

Sestava pro zdravé ženské orgány a uzdravení ženství a vztahů, podporu přitažlivosti a plodnosti trvá 50 minut, a pokud chcete výsledek, měla by se dělat denně, nebo 3x týdně.

Před samotnou sestavou najdete krátké povídání, recepty a tipy k uzdravení, na konci rituál odpuštění, který osvobozuje od karmických pout a nezdravých programů.

Tahle sestava je pro všechny ženy, které:
✅ chtějí rozvířit svou ženskost a přitažlivost
✅ mají výtoky, cysty, myomy a hormonální nerovnováhu
✅ bolí bederní páteř
✅ chtějí otěhotnět
✅ chtějí láskou transformovat své muže
✅ chtějí uzdravit své vztahy
✅ chtějí být dobré maminky
✅ chtějí se napojit na svou ženskou moudrost

Úkol 2: pozorujte své okolí, jak na vás reaguje, na realitu, pokud se mění. 

Na přicházející lichotky, nebo naopak podráždění partnera či kamarádů, mužů i žen obecně. Vše si můžete zapisovat do poznámek v mobilu nebo zápisníčku. Uvidíte, jaké změny ve vás budou postupně vytvářet změny v okolí. A bude to mít své fáze! Stalo se vám něco zajímavého? 


Každé ženě patří dary přírody, přirozeně je bylinkářka a léčitelka

K tomuhle tématu se určitě ještě dostanu, ale to největší tajemství je uvnitř vás samotných. Dostáváme se k němu přes různé nástroje, učíme se vnímat přírodu a její dary. Pijeme bylinky, zpíváme si, tančíme, děláme jógu a když jsme samy plné, můžeme uzdravovat své blízké. 

Bylinková Napářka

"Nevykročíš-li do lesů, nikdy se nic nestane a tvůj život nikdy nezačne." - Clarissa Pinkola Estés
Přihlaste se na Webinář online: 21/5/2020 19:00 - 20:00, informace níže.

Jak se dělá bylinková napářka? Postup:

Potřebujete dřevěnou židli a vyřezat do ní kruh tam, kde sedíte a máte svou yoni. Kruh může být velký 10-15 cm v průměru. Vezmete hrnec a dáte ho na zem, vlejete vřelou vařící vodu a přelejete bylinky. Vaše yoni nadechuje páru z bylin. Měla by být tak 20-30 cm od hrnce. Pozor na popálení, raději zkoušejte. Nikdy se nenapařujte, když jste jakkoliv nemocné, nebo když krvácíte! 

Nechejte bylinky vařit 10 min pod pokličkou. Poté si sedněte, napářka by měla trvat alespoň 20-40 min a pak si lehněte pod deku a odpočívejte. Napářka je rituál. Napařovat se můžete jeden až dvakrát týdně. Po porodu co druhý den. Bylinkové směsi nepoužívejte vnitřně. Zde slouží pouze jako inspirace k namíchání napářkových směsí. 

Jaké bylinky použít?

Nejlepší je vzít si trio bylinek: řebříček, kontryhel a měsíček, případně heřmánek, při nemocné yoni šalvěj. Je fajn je najít někde blízko domova na louce a buď sušené nebo čerstvé připravit jako napářku. 

Směs na Endiometriozu: Řebříček obecný nať, Šalvěj lékařská nať, Dobromysl obecná nať, Ostropestřec mariánský, Měsíček lékařský květ, Drmek obecný plod, Kopřiva dvoudomá nať, Přeslička rolní nať, Heřmánek pravý květ, Růže stolistá květ.

Plodnost: Řebříček obecný nať, Jitrocel kopinatý list, Kontryhel obecný nať, Hluchavka bílá květ, Drmek obecný plod, Damiána nať, Brahmi nať.

Poporodní hojení: Bazalka pravá nať, Levandule lékařská květ, Mateřídouška obecná nať, Kontryhel obecný nať, Kokoška pastuší tobolka nať, Maliník obecný list, Šalvěj lékařská nať, Měsíček lékařský květ, Dubová kůra

Gynekologické potíže: Dobromysl obecná nať, Rozmarýn lékařský list, Heřmánek pravý květ, Řebříček obecný nať, Levandule lékařská květ, Pelyněk pravý nať, Měsíček lékařský květ, Kontryhel obecný nať, Hluchavka bílá květ, Jetel luční květ, Kokoška pastuší tobolka nať

Menstruace: Dobromysl obecná nať, Bazalka pravá nať, Srdečník obecný nať, Heřmánek pravý květ, Řebříček obecný nať, Levandule lékařská květ, Mateřídouška obecná nať, Měsíček lékařský květ, Kontryhel obecný nať, Jetel luční květ, Maliník obecný list

Pravidelná očista: Srdečník obecný nať, Heřmánek pravý květ, Řebříček obecný nať, Jitrocel kopinatý list, Levandule lékařská květ, Měsíček lékařský květ, Kontryhel obecný nať, Kokoška pastuší tobolka nať, Maliník obecný list, Karbinec evropský nať

Po potratu: Maliník obecný list, Mateřídouška obecná nať, Šalvěj lékařská nať, Levandule lékařská květ, Kontryhel obecný nať, Hluchavka bílá květ

Ne nadarmo se říká, že žena je ta, která udržuje oheň v krbu, tím chrání teplo domova a harmonii v rodině. Teplo však musí být v ní samotné, aby jej mohla v podobě lásky a péče o rodinu předávat i ostatním. Pokud je uvnitř vyhaslá, nemá sílu zářit ani pro sebe, natož pro druhé. A naše děti a partneři tak moc potřebují hřejivý dotek. Napářku nepoužívejte při krvácení, v těhotenství či menstruaci a akutních stavech či při horečce.

Bylinky, které můžete použít při:
- endiometrioze
- slabé/silné menstruaci (nápařku dělejte mimo menstruační období)
- nerovnováze hormonů
- po porodu
- po rozchodu
- v klimakteriu

Moje osobní Gulabi směs

KONTRYHEL, LEVANDULE, HEŘMÁNEK, ŘEBŘÍČEK, 2 LÍSTKY ŠALVĚJE

Stoleček je vyroben z obyčejné židle, do které uděláte díru cca o průměru 10 cm. 


Sebeléčení pomocí krystalů: Yoni vajíčka a yoni master sety

🐚Yoni vajíčka vám mohou nejen posílit svaly pánevního dna, a určitě v tomto nejsou jedinou technikou. Mohu vám pomoci vyléčit traumata, a emoce, které jsou schované a uložené v reprodukční orgánech. 

Říká se, že dokonce jonny vajíčka mohou pracovat se svaly natolik, že přestane bolet i bederní páteř. Mohou mít vliv na hormony, ženskost, sexualitu, lásku a energii v těle. Mohou vás navigovat na dobré rozpoznání správného životního partnera! Čtěte více zde.

Videa o yoni vajíčcích a rituálních hůlkách


Zamyšlení: Jakou oblíbenou bohyni máte vy?

A máte její sošku? Kde? Proč? Mluvíte s ní? Modlíte se k ní? Pomohla vám někdy? Tohle zamyšlení je pro vás. Nechte jej v sobě znít, i kdyby ste k tomu měly třeba odpor nebo vám to přišlo k smíchu. 

Nechť jsou vaše cesty protkané dobrodružstvím a poznáváním pravdy. Kdyby cokoliv, napište mi na whatsup +420 602 944 993, ráda o vás uslyším. 

Jóga není jen cvičení, asány a dech. Jděte do vyšších sfér!